Την Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015 τα τμήματα της Γ' τάξης με τις κυρίες τους (κυρία Τάνια Δέλπη και κυρία Έφη Αβραμίδου) επισκέφθηκαν   τον Δήμο Εορδαίας.

Ευγενικά δέχτηκε το αίτημά μας για την επίσκεψη αυτή και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Καίδης Απόστολος καθώς και ο Πρόεδρος τους Δημοτικού Συμβουλίου και για 35 χρόνια δάσκαλος κ. Θεοδοσιάδης Γεώργιος.

Ξεναγήθηκαν οι μαθητές μας στις υπηρεσίες του Δήμου που στεγάζονται στο κεντρικό κτίριο του Δήμου και φυσικά μπήκαν στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου. Εκεί τους είδε ο Δήμαρχος κ. Ζαμανίδης Σάββας ο οποίος συζήτησε μαζί τους και τους υποσχέθηκε να επισκεφθεί κι ο ίδιος κάποια στιγμή το σχολείο μας.

Τα παιδιά κατέθεσαν τα αιτήματά τους που είχαν περισσότερο σχέση με τα παγκάκια που λείπουν από την αυλή μας αλλά και για τις αδυναμίες του κτιρίου του σχολείου.

Ευχαριστούμε τον Δήμαρχο , τον Αντιδήμαρχο Παιδείας , τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου καθώς και τους εργαζόμενους στο Δήμο που με ευγένεια απάντησαν στα ερωτήματα των παιδιών και άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις στους μικρούς μαθητές.

dhmos1 dhmos2

dhmos3