Με δύο βραβεία επέστρεψε η αποστολή των μαθητών της Β και Γ Δημοτικού του σχολείου μας από τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2022 WROHellas.

Τα βραβεία που απέσπασαν και έκαναν περήφανο το σχολείο αλλά και την πόλη μας είναι για την πρώτη ομάδα της Γ τάξης NewBeezτο 2ο Βραβείο Μηχανολογίας με μαθητές τους : Βασίλη Μπαρδάκη, Γιώργο Μωυσιάδη, Λευτέρη Κωνσταντινίδη, Αντώνη Παρηγορίδη, Χρυσάνθη Κυριαζίδου και προπονητή τον Αθανάσιο Οικονομόπουλο, ενώ η ομάδα της Β τάξης RoboNerdsαπέσπασε το 1ο Βραβείο Ομαδικότητας με μαθητές τους : Μαρία Πουτακίδου, Γιάννη Εφραιμίδη, Μπάμπη Βασιλειάδη, Κατερίνα Βαβούρα, Αριστείδη Καριπίδη, Μαρία Βέργου και προπονήτριες τις Κυριακή Αποσέρκογλου και Μαρία Ιωαννίδου. Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για της διακρίσεις τους κι ευχόμαστε σε ακόμα περισσότερες και μεγαλύτερες για όλους τους μαθητές του σχολείου μας.

Τέλος ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο της πόλης μας κ. Παναγιώτη Πλακεντά τον κ. Κυριάκο Αντωνιάδη που από την πρώτη στιγμή αγκάλιασαν αυτή την προσπάθεια, στήριξαν και ενίσχυσαν την αποστολή των μαθητών μας στον Τελικό του Διαγωνισμού, φροντίζοντας η Δημοτική Αρχή να καλύψει τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής των μαθητών στην Αθήνα.

Όσο αυτές οι προσπάθειες αγκαλιάζονται και επικροτούνται πάντα θα υπάρχει ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο!

wro29-5-1 wro29-5-2