Η υπεύθυνη βιβλιοθήκης, ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Ποντιακό Σύλλογο Πτολεμαΐδας και ιδιαίτερα τον πρόεδρο Αντώνη Μαυρίδη και τον αντιπρόεδρο Γιάννη Καρύδη για τη γενναιόδωρη προσφορά να δωρίσουν παιδικά βιβλία και εγκυκλοπαίδειες στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.

Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας Μέλη Λυκίδου, Φανή Σίσσιου και Όλγα Καγκελίδου για τη δωρεά αξιόλογων λογοτεχνικών παιδικών βιβλίων από την προσωπική τους βιβλιοθήκη!

Είναι πραγματικά μεγάλη μας χαρά να βλέπουμε ότι υπάρχουν άνθρωποι εντός σχολικής κοινότητας αλλά και εκτός αυτής, που φροντίζουν για τον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείο μας με μικρά λογοτεχνικά «διαμάντια».

Υπεύθυνη σχολικής βιβλιοθήκης

Φανή Ρότσκα