Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών της Α’ Δημοτικού θα πραγματοποιηθούν από τη 01 Μαρτίου έως τις 20 Μαρτίου.

Οι γονείς και κηδεμόνες κατά την εγγγραφή πρέπει να προσκομίσουν:

α) βεβαίωση φοίτησης από το νηπιαγωγείο,

β) αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (πχ. λογαριασμός ΔΕΗ),

γ) το ατομικό δελτίο υγείας μαθητή και

δ) το βιβλιάριο υγείας ή άλλο στοιχείο από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών. Στην περίπτωση μαθητών με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, οι γονείς και κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από Κ.Ε.Σ.Υ. ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.

Αιτήσεις εγγραφής δύνανται να υποβάλλουν και γονείς ή κηδεμόνες που διαμένουν εκτός σχολικής περιφέρειας, εφόσον στο σχολείο φοιτούν ήδη αδέλφια του προς εγγραφή μαθητή.

Κατά την εγγραφή καταβάλλεται συνδρομή 10€ για το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.