Σας ενημερώνουμε πως η κ. Ροδουνισλή Βασιλική δασκάλα του τμήματος Β2 εμφάνισε τελικά συμπτώματα κορονοΐού. Σε νέο τεστ που έκανε χθες βρέθηκε και η ίδια θετική. Επειδή σήμερα τα συμπτώματα είναι πιο έντονα δε θα μπορέσει να κάνει τηλεκπαίδευση τη σημερινή μέρα 18/02/2021 και αύριο Παρασκευή 19/02/2021 καθώς οι γιατροί της συνέστησαν ξεκούραση και αποφυγή κάθε δραστηριότητας. Τα μαθήματα που γίνονται από τις άλλες ειδικότητες θα γίνονται κανονικά όπως αναφέρεται στο πρόγραμμα της σύγχρονης εκπαίδευσης που έχετε.

Σε επικοινωνία με τη Δ/νση υγιεινής Ν. Κοζάνης με διαβεβαίωσαν πως το 48ωρα πριν την έναρξη των συμπτωμάτων  κατά το οποίο αρχίζει και μεταδίδεται ο κορονοϊός έχει παρέλθει καθώς από την Παρασκευή το μεσημέρι η κ. Ροδουνισλή δεν έχει έρθει σε επαφή με μαθητές ή εκπαιδευτικούς και δεδομένων των μέτρων προφύλαξης που λαμβάνουμε στο σχολείο είναι αδύνατο να έχει μεταδοθεί ο ιός. Έτσι όταν ανοίξουν τα σχολεία το τμήμα συνεχίζει κανονικά τη λειτουργία του δια ζώσης.

Με εκτίμηση ο Δ/ντής του 9ου Δημ. Σχολείου Πτολεμαΐδας

Τσιότσος Παύλος