Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Πτολεμαΐδας θα γίνει τη Δευτέρα, 14/9/2020 στις 12:00΄.

Οι μαθητές της Α΄ Τάξης θα προσέλθουν στον αύλειο χώρο του σχολείου (χωρίς τσάντες) με τη συνοδεία των γονέων/ κηδεμόνων τους, φορώντας μάσκα ( συνοδοί και μαθητές) και κρατώντας αποστάσεις.

Οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων θα προσέλθουν φορώντας μάσκα και με την τσάντα τους για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Οι εκπαιδευτικοί που θα βρίσκονται στην είσοδο θα τους καθοδηγήσουν για να μπουν στην αίθουσα της τάξης τους.

Τη μέρα του αγιασμού:

• οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄τάξεων θα εισέλθουν από την κεντρική είσοδο ( Καραζάνου).
  • οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και Στ΄τάξεων θα εισέλθουν από τη βόρεια είσοδο ( Κεφαλίδη).