Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Κατά τη λειτουργία του σχολείου κατά το διάστημα 1/6/2020-26/6/2020 θα δοθεί ιδιαίτερη βαρύτητα στην εκπαίδευση των μαθητών σε προσαρμοσμένους τρόπους συμπεριφοράς και κανόνες, ώστε να εξασφαλίσουμε το αίσθημα της ασφάλειας και την υγεία κατά την κρίσιμη περίοδο της πανδημίας.

Ενόψει της επαναλειτουργίας των σχολείων και για να λειτουργήσουμε εξασφαλίζοντας κατά το μέγιστο δυνατό την ασφάλεια των μαθητών , των εκπαιδευτικών και όλων των εμπλεκομένων, χρειάζεται να τροποποιηθεί η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών του σχολείου μας.

Σας ενημερώνουμε ότι :

α). Οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεων θα προσέρχονται από τις 8:05΄- 8:15΄ και θα αποχωρούν 13:00΄.

Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων θα προσέρχονται από τις 8:15- 8: 25΄ και θα αποχωρούν 13:15΄.

β). Κρίνεται απαραίτητο να τηρηθούν οι ώρες προσέλευσης και αποχώρησης από όλους τους μαθητές , ώστε να μην δημιουργηθεί συνωστισμός κατά την είσοδο στο χώρο του σχολείου και την έξοδο από το χώρο του σχολείου. Οι γονείς και κηδεμόνες, που παραλαμβάνουν τα παιδιά τους, οφείλουν να βρίσκονται εγκαίρως στις εισόδους του σχολείου , που ορίζονται παρακάτω.

γ). Η είσοδος και η έξοδος των τμημάτων : Α1΄, Α2΄, Β2΄, Ε1΄, Στ1΄, Στ2΄, θα πραγματοποιείται από την κεντρική είσοδο (οδός Καραζάνου) του σχολείου.

δ). Η είσοδος και η έξοδος των τμημάτων : Β1΄, Γ1΄, Γ2΄, Δ1΄, Δ2΄, Ε2΄, θα πραγματοποιείται από τη βόρεια είσοδο (οδός Κεφαλίδη, πίσω από τη Σχολή Πυροσβεστών) του σχολείου.

Επιπλέον σας ενημερώνουμε ότι :

α).Οι γονείς και κηδεμόνες θα επικοινωνούν με το σχολείο μόνο τηλεφωνικά στα τηλέφωνα του σχολείου: 2463023203, 2463055548.

β). Το κυλικείο δε θα λειτουργεί αυτό το διάστημα (1/6/2020-26/6/2020), οπότε οι μαθητές φροντίζουν να προσέρχονται με το φαγητό για το δεκατιανό και το νερό τους από το σπίτι.