Αγαπητοί γονείς,

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανταποκρινόμενο στις εξελίξεις και στην αναστολή λειτουργίας των εκπαιδευτικών δομών για την ανάσχεση της μετάδοσης του κορωνοϊού, προτίθεται να ενεργοποιήσει ψηφιακά εργαλεία που θα επιτρέψουν την εξ αποστάσεως διδασκαλία και επικοινωνία μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών.

Για την υλοποίηση των προγραμμάτων εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, τα οποία θα αρχίσουν να εφαρμόζονται σταδιακά κατά την περίοδο αναστολής των μαθημάτων στις σχολικές μονάδες προς όφελος των μαθητών/τριών «κρίνεται αναγκαίο να ενημερώσουν οι διευθυντές το myschool με τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις (email) και τα κινητά τηλέφωνα των κηδεμόνων που μέχρι σήμερα δεν έχουν καταχωριστεί στο σύστημα. Με τον τρόπο αυτό θα γίνεται και η εξακρίβωση πως στην τηλεκπαίδευση δεν υπάρχει λάθος στην καταχώριση στοιχείων» (Ανάρτηση στη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης http://dipe.koz.sch.gr/cms/index.php/anakoinoseis/genika/353-enimerosi )

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών
έως και
την Πέμπτη, 19/03/2020

• Να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα

ή

• να μας στείλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου μας 9dimptol@sch.gr τα παρακάτω στοιχεία:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΟΝΕΑ:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ/Α ΠΑΙΔΙΟΥ/ΩΝ:

ΤΑΞΗ:

ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ:

· ΠΡΟΣΟΧΗ στη συμπλήρωση των στοιχείων

· Οι γονείς, οι οποίοι δε διαθέτουν λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου να απευθύνονται στα τηλέφωνα του σχολείου για να λάβουν περαιτέρω οδηγίες (πρωινές ώρες 10-12μμ.)

Σας ευχαριστούμε

Η Δ/ντρια του Σχολείου